Witam!

WITAM!!:
Mam na imię Jurek i jedno z moich zainteresowań to Twierdza Przemyśl.
Na tym blogu chciałbym się podzielić się moimi wiadomościami o twierdzy.
Oto oddaje w Twoje ręce kompletne (tak przynajmniej mi się wydaje) źródło wiedzy o Twierdzy.
Mam nadzieję że Znajdziesz tu coś co może być przydatne.
Przy okazji zapraszam na jeden z kilku moich blogów.
A poniżej zamieszczam pierwsze zdjęcie z mojej kolekcji, a jest nim brama fortu I Salis Soglio
którego wschodnia część znajduje się już po stronie Ukraińskiej.

Udziela się zgody na kopiowanie treści zamieszczonych na tej stronie pod warunkiem podania źródła, tj. linku to tej strony.

czwartek, 23 czerwca 2011

Klip promocyjny miasta

Poniżej namieszczam film promocyjny umieszczony na You Tube zrealizowany na zlecenie Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Fort VI Helicha

Jednowałowy fort artyleryjski Twierdzy Przemyśl, o konstrukcji murowano-ziemnej, znajdujący się obok miejscowości Kruhel Wielki.


Fort V Grochowce

Jednowałowy fort artyleryjski Twierdzy Przemyśl, o konstrukcji betonowo-murowano-ziemnej, znajdujący się obok miejscowości Grochowce

Fort IV Optyń

Fort pancerny Twierdzy Przemyśl, o konstrukcji betonowo-murowano-ziemnej, znajdujący się obok miejscowości Pikulice.


Twierdza Przemyśl część południowa, dla wprawnych kolaży.

Piszę ten artykuł, ponieważ chcę zachęcić miłośników dwóch kółek na Forteczną Trasę Rowerową. Przyjeżdżając do Przemyśla warto zaopatrzyć się w mapkę “Forteczna Trasa Rowerowa” dostępna w każdej księgarni i we większości kioskach w mieście.

wtorek, 21 czerwca 2011

Jak dojechać do Przemyśla??

Dostanie się do Przemyśla jest stosunkowo łatwe i szybkie, dzięki obecności granicy Polsko - Ukraińskiej.
 

Koleją:
Wystarczy, że dostaniesz się do Krakowa lub Warszawy i będziesz już w zasięgu bezpośrednich kursów. Warto jednak sprawdzić wcześniej stronę http://rozklad-pkp.pl/ czy przypadkiem nie masz do dyspozycji bezpośredniego kursu ze swojego miasta.   
Warto tutaj dodać że Przemyśl obsługuje najdłuższą relację w Polsce: Przemyśl <-> Świnoujście przez: Rzeszów, Kraków, Katowice, Opole, Wrocław, Poznań, Szczecin.

Autobusem:
 PKS w Przemyślu oferuje trzy relacje dalekobieżne: Przemyśl <-> Zakopane przez: Rzeszów i Nowy Sącz, Przemyśl <-> Jelenia Góra przez: Rzeszów, Katowice, Opole, Wrocław i Przemyśl <-> Warszawa (aż 3 kursy dzienne) przez, Lublin (2 kursy) lub Radom (1 kurs). Dodatkowo dworzec przemyski obsługuje kursy: Przemyśl <-> Łódź, Przemyśl <-> Poznań i chyba również najdłuższą trasę w Polsce (tym razem autobusową) Przemyśl <-> Władysławowo. W celu sprawdzenia możliwości dojazdu do Przemyśla z twojej miejscowości zapraszam na stronę: http://www.e-podroznik.pl/

Sam więc jak sam widzisz z dojechaniem do tego pięknego miasta niema żadnego problemu. W razie problemem z informacją służę pomocą pod adresemjurekma@poczta.pl (w zamian za drobną przysługę :-)
zarabiaj pieniądze

Fort III Łuczyce

Jednowałowy fort artyleryjski Twierdzy Przemyśl, o konstrukcji murowano-ziemnej, znajdujący się na wzniesieniu obok miejscowości Łuczyce.

Fort II Jaksmanice

Ześrodkowany opancerzony fort główny Twierdzy Przemyśl, o konstrukcji betonowo-murowano-ziemnej, znajdujący się obok miejscowości Jaksmanice.

Fort I Salis Soglio

Fort artyleryjski jednowałowy Twierdzy Przemyśl (murowano-betonowo-ziemny), znajdujący się w Siedliskach.


Klip promocyjny miasta

Poniżej zamieszczam klip udostępniony na You Tube pt. “Ziemia Przemyska” zrealizowany przez Studio Oleszek na zlecenie Zarządu Powiatu Przemyskiego.


zarabiaj pieniądze