Witam!

WITAM!!:
Mam na imię Jurek i jedno z moich zainteresowań to Twierdza Przemyśl.
Na tym blogu chciałbym się podzielić się moimi wiadomościami o twierdzy.
Oto oddaje w Twoje ręce kompletne (tak przynajmniej mi się wydaje) źródło wiedzy o Twierdzy.
Mam nadzieję że Znajdziesz tu coś co może być przydatne.
Przy okazji zapraszam na jeden z kilku moich blogów.
A poniżej zamieszczam pierwsze zdjęcie z mojej kolekcji, a jest nim brama fortu I Salis Soglio
którego wschodnia część znajduje się już po stronie Ukraińskiej.

Udziela się zgody na kopiowanie treści zamieszczonych na tej stronie pod warunkiem podania źródła, tj. linku to tej strony.

piątek, 2 marca 2012

Fort XV Borek

Fort pancerny obrony bliskiej Twierdzy Przemyśl, o konstrukcji betonowo-murowano-ziemnej, znajdujący się obok miejscowości Siedliska.


Zbudowany został w latach 1892-1900. Został częściowo wysadzony w powietrze w 1915, po II oblężeniu Twierdzy Przemyśl. Częściowo rozebrany w latach 1920-1930.
źródło: Wikipedia


Galeria:
Jak dojechać, co warto zobaczyć?
Informacje dla kierowców i autokarów:
Jedziemy z Przemyśla w stronę Medyki. Po wjechaniu do Hurka rozglądamy się za skrzyżowaniem z drogą prowadzącą do Jaksmanic. Kierujemy się wzdłuż oznaczeń Fortecznej Trasy Rowerowej, po drodze zobaczymy olbrzymi znak kierujący nas na fort. Po chwili powinnyśmy być przy forcie. Droga dojazdowa do fortu nie powinna sprawiać problemu również autobusem.

Jeżeli poruszamy się rowerem to polecam artykuł: Twierdza Przemyśl część południowa, dla wprawnych kolaży.

Jeżeli poruszamy się komunikacją publiczną to wsiadamy do autobusu jadącego do Jaksmanic. Wysiadamy we wsi Siedliska albo najlepiej tuż przy drogowskazie kierującego na fort (zależy od humoru kierowcy). Niecały kilometr dalej znajduje się fort.

Fort jest o tyle ciekawy, że należy po prywatnego stowarzyszenia, dzięki temu cała okolica jest zadbana. Kolejną ciekawostką jest fakt że w 2012 roku odbędzie się tu częśc festiwalu Fort Missia który zawsze odbywał się jedynie we wsi Popowice po ukraińskiej stronie granicy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz