Witam!

WITAM!!:
Mam na imię Jurek i jedno z moich zainteresowań to Twierdza Przemyśl.
Na tym blogu chciałbym się podzielić się moimi wiadomościami o twierdzy.
Oto oddaje w Twoje ręce kompletne (tak przynajmniej mi się wydaje) źródło wiedzy o Twierdzy.
Mam nadzieję że Znajdziesz tu coś co może być przydatne.
Przy okazji zapraszam na jeden z kilku moich blogów.
A poniżej zamieszczam pierwsze zdjęcie z mojej kolekcji, a jest nim brama fortu I Salis Soglio
którego wschodnia część znajduje się już po stronie Ukraińskiej.

Udziela się zgody na kopiowanie treści zamieszczonych na tej stronie pod warunkiem podania źródła, tj. linku to tej strony.

wtorek, 21 czerwca 2011

Jak dojechać do Przemyśla??

Dostanie się do Przemyśla jest stosunkowo łatwe i szybkie, dzięki obecności granicy Polsko - Ukraińskiej.
 

Koleją:
Wystarczy, że dostaniesz się do Krakowa lub Warszawy i będziesz już w zasięgu bezpośrednich kursów. Warto jednak sprawdzić wcześniej stronę http://rozklad-pkp.pl/ czy przypadkiem nie masz do dyspozycji bezpośredniego kursu ze swojego miasta.   
Warto tutaj dodać że Przemyśl obsługuje najdłuższą relację w Polsce: Przemyśl <-> Świnoujście przez: Rzeszów, Kraków, Katowice, Opole, Wrocław, Poznań, Szczecin.

Autobusem:
 PKS w Przemyślu oferuje trzy relacje dalekobieżne: Przemyśl <-> Zakopane przez: Rzeszów i Nowy Sącz, Przemyśl <-> Jelenia Góra przez: Rzeszów, Katowice, Opole, Wrocław i Przemyśl <-> Warszawa (aż 3 kursy dzienne) przez, Lublin (2 kursy) lub Radom (1 kurs). Dodatkowo dworzec przemyski obsługuje kursy: Przemyśl <-> Łódź, Przemyśl <-> Poznań i chyba również najdłuższą trasę w Polsce (tym razem autobusową) Przemyśl <-> Władysławowo. W celu sprawdzenia możliwości dojazdu do Przemyśla z twojej miejscowości zapraszam na stronę: http://www.e-podroznik.pl/

Sam więc jak sam widzisz z dojechaniem do tego pięknego miasta niema żadnego problemu. W razie problemem z informacją służę pomocą pod adresemjurekma@poczta.pl (w zamian za drobną przysługę :-)
zarabiaj pieniądze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz