Witam!

WITAM!!:
Mam na imię Jurek i jedno z moich zainteresowań to Twierdza Przemyśl.
Na tym blogu chciałbym się podzielić się moimi wiadomościami o twierdzy.
Oto oddaje w Twoje ręce kompletne (tak przynajmniej mi się wydaje) źródło wiedzy o Twierdzy.
Mam nadzieję że Znajdziesz tu coś co może być przydatne.
Przy okazji zapraszam na jeden z kilku moich blogów.
A poniżej zamieszczam pierwsze zdjęcie z mojej kolekcji, a jest nim brama fortu I Salis Soglio
którego wschodnia część znajduje się już po stronie Ukraińskiej.

Udziela się zgody na kopiowanie treści zamieszczonych na tej stronie pod warunkiem podania źródła, tj. linku to tej strony.

wtorek, 16 sierpnia 2011

Fort VII Prałkowce

Jednowałowy fort artyleryjski Twierdzy Przemyśl, o konstrukcji betonowo-murowano-ziemnej, znajdujący się obok miejscowości Prałkowce.
Historia:
Zbudowany w latach 1881-1887, rozbudowany w 1914. Został wysadzony w powietrze w 1915, po II oblężeniu Twierdzy Przemyśl. Został częściowo rozebrany w latach 1920-1930.
Źródło: wikipedia
Galeria
Jak dojechać, co warto zobaczyć:
Informacje dla kierowców i autokarów:
Jeżeli poruszamy się samochodem, to kierujemy się z Przemyśla w kierunku Sanoka. Za sempertynami za miejscowością Prałkowce skręcamy w lewo i przejeżdżamy przez wieś Dybawka. Fort powinien nam się ukazać po lewej stronie chwilę po wjechaniu do lasu. Kierowcom autobusów zaleca się pozostawienia pojazdu jeszcze przy drodze głównej, do fortu mamy ok. 25-30 min spacerkiem.Jeżeli poruszamy się rowerem to polecam artykuł: Twierdza Przemyśl część południowa, dla wprawnych kolaży.
 
 Dotarcie autobusem do tego fortu nie jest w żaden sposób kłopotliwe. W stronę Krasiczyna kursuje dużo autobusów PKS i busów firm prywatnych. Wysiadamy za sempertynami za miejscowością Prałkowce i skręcamy w lewo. Przechodzimy przez Dybawkę. Fort powinien nam się ukazać po lewej stronie chwilę po wjechaniu do lasu.


 Fort jest o tyle ciekawy, że jest najbardziej dostępnym fortem na całej południowej części twierdzy. Można go zobaczyć np. w drodze do Krasiczyna lub w Bieszczady.

zarabiaj pieniądze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz